24 LeMans - aneb 24 hodin na kole bez řevu motorů a smogu

Vzorem a inspirací této akce je slavný automobilový závod stejného jména - v originále 24 HEURES DU MANS, který se jezdí s výjimkou let válečných od roku 1923.

Historie naší akce se začala psát o 70 let později, v roce 1993, tehdy v katastru obce Jedovnice. A nejezdíme v autech, ale na kolech. Klíčová myšlenka  je ale stejná - startují 2-3 členná družstva, jejichž členové se na trati střídají 24 hodin. Vítězem se pak stává tým, který po 24 hodinách urazil nejdelší vzdálenost. Od 18. ročníku v roce 2010 byla navíc vyhlášena i kategorie jednotlivců.

Spolek Cyklo LeMans není podporován dotacemi z JM kraje ani dotacemi z EU, natož od jinud.

Kdo jsme?

Jsme parta lidí, která letos již po 20. organizuje cyklistickou vyjížďku ve stylu Le Mans. Dávné ročníky jsme pořádali pod hlavičkami jiných sdružení. Od 16.12.2003 jsme registrováni na Ministerstvu vnitra, a to jako dříve občanské sdružení, aktuálně spolek Cyklo Le Mans.

Spolek pracuje ve složení: předseda    - Michal Krajčírovič

                                       člen              - Jan Hálek

                                       člen              - Jan Krajčírovič  

 

Co chceme?
Propagovat cyklistiku mezi širokou veřejností, a to zejména formou amatérských soutěží.

ředitel akce        - Michal Krajčírovič
časomíra            - externě ChampionChip

 

Historicky prvním ředitelem akce byl Radim Bařinka, a to v létech 1993 až 2000.
Druhým ředitelem v pořadí byl v létech 2001 až 2011 Adam Kopečný.

Další lidé, kteří prošli organizací či se podílí na Cyklo Le Mans: Jakub Vojta - dlouholetý hlavní rozhodčí, Pavel Bača Vrtík - programátor, Jana Dosedělová, Jenny Dosedělová, Pavla Bařinková, Jiří Jedlička, Lukáš Poláček, Milena Nečasová, Pavel Hlaváček, Petr Kadlec, Eva Vojtová, Kateřina Kadlecová, Kristína Pudelková, Lenka Sekačka Sekaninová , Michal Krajčírovič jr., Jakub Kopečný a mnoho dalších.

 

 

Sponzorují nás:   ZDENĚK JANEČEK
   KAREL KLAJBA
účastníci akce:

 

Obec Šaratice hostila náš závod dlouhých deset ročníků. Po roční pauze jsme akci připravovali opět zde. Bohužel naše legislativa a její vykonavatelé naši snahu zarazili. Za dlouholetou vstřícnost a poskytnutí vynikajícího zázemí šaratickým děkujeme.