game over

11.04.2017 17:27

Cyklistky, cyklisti, kamarádky, kamarádi,

vy všichni, kdo jste kdy dorazili na některý ročník cirkusu 24 LeMans na kole, ať už jako aktivní účastníci v sedle, nebo nosiči vody v zázemí některého z týmů či jednotlivců, nebo jako pořadatelé - situace dospěla do bodu, ke kterému již delší dobu směřovala, ačkoliv právě tomu jsem se snažil primárně čelit, když jsem se na počátku roku 2012 nechal instalovat do organizačního týmu. Na vzdor nepřízni legislativy se podařilo uspořádat alespoň ještě jeden ročník závodu, a nikoho z nás tehdy patrně nenapadlo, že už bude poslední. Od té doby se nám nepodařilo najít jinou rozumnou lokalitu pro pořádání akce, ani prolomit bariéru (ne)spolupráce bezpečnostních složek ve Vyškově, na jejichž přízni v Šaraticích vše stálo a padalo - v našem případě tedy spíš padalo. Po té, kdy se v roce 2016 nepodařilo zatuchlé vody rozdmýchat ani někdejšímu řediteli Adamovi Kopečnému, byť měl na kontě (pokud dobře počítám) rovnou desítku úspěšně uspořádaných ročníků závodu, po té, kdy se ani nenašel nikdo jiný s ambicemi prolomit patovou situaci, není zřejmě už důvod čekat dál na zázrak, a během toho se dál vystavovat šaškárnám a represím vzešlým z parlamentu či od jiných "moudrých", a s tím souvisejícím pokutám za nedodržení kdovíčeho.

Oficiálně tedy členové spolku Cyklo LeMans na schůzi spolku 10.12.2016 odhlasovali změny, které fakticky znamenají ukončení činnosti spolku ve stávající podobě. Spolek jako takový pod stejným IČO, ale s novým názvem "DRILLY.CZ", bude fungovat dál. Do funkce předsedy byl jmenován Honza Hálek, někteří ho možná pamatujete z organizačního týmu při posledním ročníku v Šaraticích. A bude sdružovat legální vlastníky zbraní, bránit jejich zájmy, a pořádat přednášky v oboru a střelecké soutěže. Tyto změny ke dni 8.3.2017 oficiálně posvětil Krajský soud v Brně.

Zde si dovolím poznamenat, jak fungují procesy v naší rozvinuté byrokracii. Když se v roce 2012, tehdy ještě občanské sdružení, přepisovalo na předsedu Tydýta, stačil k tomuto aktu jeden email na ministerstvo vnitra. V roce 2014, když se ze sdružení stal spolek (legislativní novela), a spolek se přepisoval na mě, agendu už přebraly krajské soudy. Přepis se řešil elektronickým formulářem, první podání žádosti nám vrátili, a povedlo se to až na podruhé. Tentokrát jsme vše provedli podle zkušeností z postupu z roku 2014, přesvědčeni, že už víme jak na to. Výsledek byl, že nám žádost vrátili nejen poprvé, ale i podruhé. Bohužel je možnost jen jedné opravy. Takže po druhém zamítnutí bylo potřeba počkat na nabytí právní moci rozhodnutí, resp. bylo možné se proti rozhodnutí odvolat, což by ale nebylo zadarmo, a už vůbec bychom tím věc neurychlili. Pak teprve jsme mohli podat znovu novou žádost, která už konečně prošla. Z celého procesu pak byla zjevná totalitní metodika "co není nařízeno, je zakázáno". Při druhém vrácení nám mj. bylo vytknuto, že jsme vyplnili některé údaje, které jsme vyplňovat nemuseli.

Ale zpět k tématu. Spolek Cyklo LeMans i závod 24 LeMans na kole tedy definitivně vstoupil do historie. Možná už jsem tu zmiňoval - pokud se někdo věnujete geocachingu, tak v katastru Šaratic akci připomíná už více než dva roky keška, i když jsem v té době ještě věřil, že to nějak rozdýcháme třeba v jiné lokalitě, a keška bude jen připomínkou akce právě v Šaraticích.

No a zbývá mi ještě jeden dotaz. A to, zda máte nějaký názor, námět, resp. přání, co dál s tímto webem? Zakonzervovat web a šmitec? Pokračovat dál v aktuální (ne)činnosti, kdy sem občas umístím glosu o nějaké cykloatrakci? Nasměrovat webovku jiným cyklosměrem, zintenzívnit aktualizace? V případě této varianty pak jakým směrem, a očekával bych i další úzkou součinnost s navrhovatelem.

Tak ať vám to v počínající cyklosezoně dobře šlape a mějte se všichni good. MICK

PS. A jak to říkal Kefalín majorovi Terazkymu: "Ale že to všechno bylo absurdní..."

 

 

Sponzorují nás:   ZDENĚK JANEČEK
   KAREL KLAJBA
účastníci akce:

 

Obec Šaratice hostila náš závod dlouhých deset ročníků. Po roční pauze jsme akci připravovali opět zde. Bohužel naše legislativa a její vykonavatelé naši snahu zarazili. Za dlouholetou vstřícnost a poskytnutí vynikajícího zázemí šaratickým děkujeme.